Rojstni dan v muzeju - pogosta vprašanja

TERMINI IN REZERVACIJA

• Koliko prej moramo rezervirati termin za praznovanje rojstnega dne?
Termin je potrebno rezervirati najmanj tri dni pred praznovanjem.

• Ali je treba ob rezervaciji dogodek plačati?
Da, rezervacija je veljavna le s plačilom celotnega zneska.

• Ali je možna odpoved dogodka?
Dogodek lahko odpoveste do 2 dni pred praznovanjem. V tem primeru dobite povrnjen vplačani znesek.

• Kateri termini so na voljo za praznovanje?
Načeloma lahko izberete katerokoli uro v času, ko je muzej odprt. Pazite le, da se zabava prične vsaj 3 ure pred zaprtjem muzeja.

• Ali je treba sporočiti število otrok?
Da, število otrok je potrebno sporočiti zaradi varnosti, organizacije zabave, obračuna cene in zagotovitve ustreznega števila animatorjev.

• Koliko animatorjev je prisotnih na praznovanju?
Število animatorjev je odvisno od števila otrok: za 5 otrok skrbi 1 animator, za 6 – 14 otrok 2 animatorja, 15 – 22 otrok pa 3 animatorji.

• Ali je treba sporočiti kakršne koli posebnosti otrok (npr. alergije, posebne potrebe ipd.)?
Da, prosimo vas, da predhodno sporočite vse posebnosti otrok, ki lahko vplivajo na izvedbo praznovanja, kakor tudi druge posebne okoliščine.

• Ali smo starši slavljenca in drugi starši lahko prisotni na praznovanju?
Da, starši slavljenca ste lahko prisotni na praznovanju, prisotnost staršev drugih otrok pa ni predvidena.

IZVEDBA

• Koliko časa traja praznovanje rojstnega dne?
Običajno 2 uri in pol do 3 ure.

• Ali lahko skrajšamo čas praznovanja?
Praznovanje načeloma traja 2 uri in pol do 3 ure, vendar se lahko dogovorimo za izvedbo krajšega programa, če to dopušča izbrana delavnica, vendar program ne more trajati manj kot 2 uri.

• Koliko prej moramo biti pri vas?
S programom začnemo ob dogovorjeni uri, hrano in pijačo pa je treba dostaviti 15 minut pred začetkom prireditve. V muzejski avli vas bodo že čakale animatorke, ki bodo hrano prevzele. Lahko naročite tudi dostavo hrane ob določeni uri, vendar na to predhodno obvestite animatorke. Priporočljiv čas dostave je dobro uro po začetku praznovanja. Znesek poravnate ob dostavi sami ali pa denar za plačilo dostavljavcu priložite animatorkam.

• Kje se odvijajo praznovanja?
Delavnice potekajo v razstavnih prostorih muzeja, pogostitev in rajanje pa v pritličju – atriju muzeja ali – po želji in ob lepem vremenu - na muzejskem vrtu (Vrt Slovenica).

• Ali je dovoljeno fotografiranje praznovanja in na kakšen način?
Fotografiranje praznovanja je dovoljeno. To lahko storite sami ali pa vam proti plačilu priskrbimo profesionalnega fotografa, ki bo naredil foto knjigo dogodka.

• Kdo poskrbi za pogrinjek, krožnike, kozarčke in podobno?
Jedilni pribor, kozarce, krožnike, pladnje za slano ali drobno pecivo itn. priskrbimo v muzeju. Vi prinesete samo pijačo in hrano.

• Kako izberemo ustrezno delavnico za našega slavljenca?
Preglejte našo ponudbo delavnic in se odločite glede na vsebino, ki otroke zanima, in njihovo starost. Če niste prepričani, nas lahko pokličete v muzej in z veseljem vam bomo svetovali.

• Doma imamo dva slavljenca. Ali lahko praznujeta skupaj?
Da, če število vseh otrok ne preseže 22.

• Hči bi rada na praznovanje povabila ves razred v času šolskega pouka, skupino bi pa spremljala učiteljica. Je to mogoče?
Da, če število vseh otrok ne preseže 22.

HRANA

• Kakšno hrano priporočate in kaj je dovoljeno prinesti?
Starši se običajno odločajo za torto (svečke prinesete sami), sokove (v 1,5 l plastenkah) ter drobno slano ali sladko pecivo. Mogoča je tudi dostava pice, ki jo naročite vi, nas pa o tem obvestite, da smo pripravljeni na prevzem. Prosimo vas, da nas zaradi organizacije predhodno obvestite o svoji odločitvi.

• S praznovanjem bomo začeli ob 13. uri (čas kosila). Ali lahko pico postrežete takoj ob prihodu otrok, torto pa na koncu praznovanja?
Seveda, vendar morate svojo željo predhodno sporočiti.

• Ali imate kakšen prostor (hladilnik) za shranjevanje torte?
Da.

• Ali obstaja možnost, da hrano priskrbite v muzeju?
Ne.

PLAČILO

• Kdaj poravnamo stroške praznovanja?
Stroške praznovanja je potrebno plačati ob rezervaciji oz. najmanj teden dni pred dogodkom. S plačilom je rezervacija termina potrjena.

• Kakšne oblike plačevanja omogočate?
Mogoče je gotovinsko in negotovinsko plačilo (Activa, BA, VISA, Eurocard/Mastercard, Karanta, LB kartica, KBM, American Express, Diners, Magna, Maestro). Stroške poravnate na recepciji muzeja oz. v tajništvu, kjer tudi podpišete ustrezen dogovor.

Za dodatna vprašanja ali rezervacijo nam pišite, lahko pa nas tudi pokličete na 041.55.66.44.