Poletje z biseri: Gal & Severa Gjurin

sreda, 22. avgust ob 20:45 Lapidarij za palačo Belgramoni Tacco

Brat in sestra Gjurin nastopata in ustvarjata glasbo od najstniških let, Severa je pevka in likovnica, Gal pevec, avtor, pesnik, multiinštrumentalist, producent. V svoji ne še tako dolgi glasbeni karieri je ustvaril več kot deset avtorskih plošč, s simfoničnim orkestrom Cantabile pa ustvaril svojevrsten projekt, v katerem je svoje pesmi preoblekel v nove, simfonične aranžmaje.

Kljub temu da je Severina aktualna zasedba kvartet, pogosto nastopa v minimalistični duetni postavi. Tako bo tudi 22. avgusta, ko bosta z Galom med muzejske vrtove pripeljala pesmi kot so Kakor da se nič ni zgodilo, Telstar, Spet doma, Orion in druge.

Glasba Gala in Severe je znana kot mešanica jazz, pop in rok glasbe, s poudarkom praviloma na akustiki in umirjenosti. S svojimi nastopi Severa in Gal dajeta misliti, da je v Sloveniji še kako možna dobra popularna glasba na najvišji ravni. Pričakujte večer glasov in strun, pričakujte večer avtorske glasbe.

Za nakup vstopnic, klinite tu.

Ostali dogodki