Nova stalna zbirka Srce Kopra je odprta!

Z včerajšnjim večerom smo v Kopru bogatejši za novo stalno zbirko Srce Kopra, ki celovito predstavlja več kot 2.000-letno zgodovino mesta. Otvoritev v veličastni palači Belgramoni-Tacco so zaznamovali plesalci Giostra iz Poreča, ki so nam z razkošnimi baročnimi oblekami ter melodijami, ki so dejansko tu doma, pričarali nekdanji utrip Istrske prestolnice. Uvodnim pozdravom avtorjev ter ostalih, ki so nastanek zbirke omogočili, je sledil voden ogled le-te v novih razstavnih prostorih. Ob tem so bili vsi obiskovalci znova vabljeni k delitvi svojih osebnih zgodb, spominov in pogledov na življenje v Kopru nekoč, danes in jutri, ter tako soustvarjajo muzejski zapis o tem čudovitem mestu. Otvoritev je lepo zaključilo druženje ob pogostitvi na muzejskem vrtu v skorajda poletnem večeru.