Prijavite se na zadnje poletne počitniške delavnice!

Zaključimo poletje ustvarjalno!

Kako najbolje preživeti zadnje počitniške dni? Naše ustvarjalne počitniške delavnice so gotovo krasna priložnost za ustvarjanje svežih spominov na poletje. Zadnje poletne počitniške delavnice se bodo odvijale v palači Belgramoni Tacco od torka, 29. avgusta, do četrtka, 31. avgusta, od 10.00 do 12.00 ure.

Torkova počitniška delavnica »Srce Kopra: Prazna skleda … Zlata ptička!« bo otrokom predstavila renesančne posode, odkrite med izkopavanji na Muzejskem trgu leta 2009, ki jim bodo služile za navdih pri umetniškem ustvarjanju v sgraffito tehniki.
V sredini delavnici »Koper, kot si ga želim« bodo otroci s pomočjo umetniških del, multimedijskih predstavitev in igric raziskali izgled Kopra v različnih zgodovinskih obdobjih, ter likovno uprizorili svojo idealno podobo mesta v prihodnosti.
V četrtek pa bodo otroci na delavnici »Na tkanje lovimo sanje...« v arheološki zbirki spoznavali osnove ter zgodovino tkanja, nato pa stkali svoje lovilce sanj, ki bodo odganjali zle duhove ter vabili dobre misli in lepe sanje.

Cena posamezne delavnice na otroka znaša 2 evra, število udeležencev na delavnicah pa je omejeno, zato se je potrebno nanje prijaviti!
Prijave in info: Brigita Jenko, tel. 031 842 408, brigita.jenko@pokrajinskimuzejkoper.si ali recepcija tel. 041 556 644.

Vabljeni!

Poletne počitnice se sicer zaključujejo, ustvarjalnim muzejskim delavnicam pa ni videti konca. Tudi med šolskim letom bomo za otroke pripravljali poučne in ustvarjalne vsebine!

»Ustvarjalnost je inteligenca, ki se zabava.« (Albert Einstein)

Sobota – od junija do septembra od 9h do 21h