Poletna muzejska noč bo otvorila Antični lapidarij

V soboto zvečer bo tudi v Kopru potekala Poletna muzejska noč. Priložnost za vse, da si brezplačno ogledajo mestne palače, muzejske zbirke ter tako odkrijejo kulturno plat mesta. Večer bo prav tako zaznamoval trenutek, ko bo luč javnosti ugledala nova stalna zbirka »Antični lapidarij« v koprskem muzeju.

Osrednji dogodek večera, omenjena otvoritev, se bo v muzejski palači zgodila ob 20h. Zbirka je atraktivna predvsem zato, ker so v njej predstavljeni najstarejši kamniti rimski spomeniki z območja SZ Istre, ki so se ohranili do danes. Večinoma so to nagrobni spomeniki, ki pričajo o rimskih običajih pokopavanja ter simboliki smrti in posmrtnega življenja. Tema lepo sovpada z nenavadnim prostorom, kjer je zbirka umeščena. Pokušina antičnih jedi, antična moda ter predstavitev kamnoseške dejavnosti bo dogodek lepo popestrila ter zagotovila pristno antično doživetje.

Večer se sicer začne že ob 18h z vodenim ogledom Etnološke zbirke na Gramscijevem trgu ob 18:00 ter dvorane Sv. Frančiška na Martinčevem trgu ob 19:00. Ob 22:00 se dogajanje seli v koprsko stolnico, kjer bodo slovesne večernice in v Pretorsko palačo z vodenim ogledom.

Ves večer, od 18:00 do 00:00, bodo za javnost odprti Palača Belgramoni Tacco, Pretorska palača ter zvonik. Od 18:00 do 23:00 pa Stolnica in cerkev Svetega Basa na Mudi.

Poletna muzejska noč je čudovita prireditev, s katero se razstavišča javnosti  približajo ljudem. Privoščite si čudovit sobotni večer.